Kırklareli Valisi Sayın Osman BİLGİN, eşi İlknur BİLGİN Hanımefendi ile birlikte 23 Haziran 2021 Çarşamba günü çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Babaeski ilçesini ziyaret ettiler.

Her fırsatta aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan değerli ailelerini ziyaret eden Valimiz Sayın Osman BİLGİN, Eşi İlknur BİLGİN Hanımefendi ile birlikte aziz şehidimiz Er Ali Osman GÜÇLÜ' nün bizlere en değerli emaneti olan ailesini Babaeski İlçesindeki ikametlerinde ziyaret ettiler. Aziz Şehidimizin ailesi ile hasbihal ettiler.

Şehit ailesi ziyaretinin ardından Valimiz Sayın Osman BİLGİN, Babaeski İlçe Spor kompleksini gezerek, spor kompleksinde devam eden bakım ve onarım çalışmalarını yerinde inceledi. Valimiz Sayın Osman BİLGİN'in eşi İlknur BİLGİN Hanımefendi’ de Babaeski Gençlik Merkezi Dikiş ve Nakış Kursunu gezerek, kursiyerlerle sohbet etti.

COVID-19 pandemisi ile mücadele amacıyla Sağlık Bakanlığımız tarafından uygulamaya geçirilen COVID-19 aşılama programına Kuleli köyünde Valimiz Sayın Osman BİLGİN, Eşi İlknur Bilgin Hanımefendi ile birlikte katıldılar. Kuleli, Mutlu ve Ağayeri Köylerimizde 25 yaş üzeri aşılama programına vatandaşlarımızın gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz.

Babaeski ilçe ziyareti programlarında son olarak Halkalı Kapıkule Hızlı Tren Projesi kapsamında gerçekleştirilen suni mera tesisi ve emenajmanı projeleri ile verimsiz mera alanlarının suni mera tesis edilerek iyi vasıflı mera alanlarına dönüştürülmesi sonucu toplanan ot balyaları, Valimiz Sayın Osman BİLGİN ve eşi İlknur BİLGİN Hanımefendi'nin birlikte katılımlarıyla Ağayeri Köyünde gerçekleşen törenle vatandaşlarımıza dağıtıldı. 5000 dönüme yakın mera Hızlı tren projesi kapsamında Islah edilerek 2023 yılına kadar Vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.